MAS Podbrněnsko, spolek

Chystá se výzva na podporu předškolního vzdělání

30.7.2018 / 08:00 / Jan Oujeský

Integrovaný regionální operační program (IROP) chystá na podzim 2018 vyhlášení výzvy na podporu Infrastruktury pro předškolní vzdělávání, konkrétně Navyšování kapacit infrastruktury mateřských škol a dětských skupin. 

Vyhlášení výzvy je plánováno na září 2018, příjem žádostí od října 2018 a ukončení příjmu žádostí do konce října 2018. Výzva bude rozdělena na 2 dle území: 

  • území SO ORP bez sociálně vyloučené lokality: celkem 212 mil. Kč,
  • území SO ORP se sociálně vyloučenou lokalitou (min. SO ORP Židlochovice): celkem 495 mil. Kč.

Dotace bude minimálně ve výši 85 %, pravděpodobně jako u předchozích výzev 90% (žadatel obce, kraje, jejich složky, příspěvkové organizace, a DSO) - spoluúčast tedy maximálně 15 %, pravděpodobně 10 %.

Výzva bude mít obdobné parametry a obdobná pravidla jako výzva:

Důležité: 

  • Je nutné mít nachystaný projekt až minimálně do fáze podání žádosti o stavební povolení (min. žádost o stavební povolení či obdobná úroveň je povinnou přílohou žádosti o podporu, stejně tak projektová dokumentace ve stupni pro stavební povolení),
  • Nově bude nutné mít zanesený projekt ve Strategickém rámci Místního akčního plánu (bez ohledu na vazbu na klíčové kompetence atd.) - opětovně není nutné mít totožný název jako ve Strategickém rámci, totožné finance, projekt se může skládat z více záměrů ze Strategického rámce apod. 

Více informací naleznete na webu IROPu (zde), případně se neváhejte obrátit na pracovníky MAS.