MAS Podbrněnsko, spolek

Regionální značka BRNĚNSKO originální produkt podporuje všechny poctivé producenty ze zázemí moravské metropole.

Značka může být udělena řemeslným výrobkům a uměleckým dílům (např. výrobky ze dřeva, slaměné ozdoby, krajky, šperky, keramika, sklo, papírové obaly, upomínkové předměty, nábytek), potravinám a zemědělským produktům (např. mléko, sýry, maso, vejce, pečivo, obiloviny, ovoce, zelenina, víno, nápoje, med), přírodním produktům (např. lesní plody, léčivé byliny, čaje, extrakty z rostlin pro kosmetické účely, rákos).

Regionální značka BRNĚNSKO originální produkt je součástí 30 značek, které po celé republice zviditelňují poctivé produkty, které jsou vyráběny v návaznosti na dobré tradice, s respektem k přírodě a hrdostí na dané místo či region. Držitelé značky získají možnost prezentace na společném webu, Facebooku a Instagramu, pozvánky na akce v jiných regionech i Praze, nabídku vzdělávání a kontakty na podobně smýšlející producenty a poskytovatele služeb.

Regionální značka BRNĚNSKO originální produkt je součástí rodiny značek, které zaštiťuje Asociace regionálních značek. Naše značka Brněnsko se uděluje pro venkovské území místních akčních skupin Brána Vysočiny, Brána Brněnska, Bobrava, Podbrněnsko a Slavkovské bojiště.