MAS Podbrněnsko, spolek

Indiánská vesnička v Unkovicích

7.7.2021 / 15:37 / Anna Kalandrová

Díky podpoře MAS Podbrněnsko výzvou Malé projekty v MASce 2019 vznikla v Unkovicích výjimečná indiánská vesnička, kterou realizoval spolek Unkovický polníček, z.s.

Minulou středu, 30. 6., se v Unkovicích uskutečnila Indiánská slavnost zorganizovaná spolkem Unkovický polníček z.s., který se v obci angažuje v oblasti kulturních, společenských, hudebních a sportovních aktivit pro děti a mládež. Spolek si přichystal bohatý program pro malé i velké na oslavu konce školního roku zahrnující plavbu po rybníku, projížďku na koni, střelbu na cíl, poznávání rostlin a spoustu kreativních činností. Návštěvníci každého věku se mohli projít i po malé naučné stezce a strávit čas s drobnými a exotickými zvířaty. V závěru dne došlo i na opékání špekáčků.

Událost se konala v indiánské vesničce u rybníka v Unkovicích, na jejíž obnově se MAS Podbrněnsko finančně podílela prostřednictvím programu Malý LEADER, výzvy „Malé projekty v MASce“, vyhlášené v roce 2019. V indiánské vesničce tak vzrostly vrbové stavby doplněné o 2 totemy z dílny místního řezbáře. Otevření vesničky zdržela pandemie, první akce však byla nakonec velmi vydařená. Máte cestu kolem? Zavítejte sem i vy.