MAS Podbrněnsko, spolek

Červen v MAPu

28.6.2024 / 10:31 / Marie Jílková

Měsíc červen je téměř za námi, což znamená, se ohlédnout zpět, co se během něj událo....

Měsíc červen máme pomalu pryč, a to nám značí, že je potřeba se ohlédnout, co se během něj stalo. V prvním týdnu se nám podařilo oficiálně spustit přihlašování na naši plánovanou „Konferenci vzdělávání II“, která proběhne 28.08.2024 na Staré Radnici v Pohořelicích. V prvé řadě jsme přihlašování nabídli přednostně školám v SO ORP Pohořelice, kdy během pár dnů se nám nahlásilo opravdu hodně účastníků (v prvních třech dnech přes 50 lidí). Jelikož i přesto nám zbývalo ještě několik volných míst, začali jsme postupně rozšiřovat oslovené školy. Proto i pokud Vy jste pedagog nebo zaměstnanec školy a měli byste zájem se konference zúčastnit, rádi Vás uvidíme. Program konference najdete v obrázcích níže. A přihlásit se můžete tady: https://forms.gle/tNudex7Kbg89FLdGAPOZOR: V PŘÍŠTÍM TÝDNU DOJDE K ÚPRAVÁM PROGRAMU V PODOBĚ PÁR VÝMĚN ŠKOLÍCÍCH MÍSTNOSTÍ. Přednášky ani lektoři se nemění a přihlášení účastníci nemusí mít strach, že by o své místo přišli.

Dne 11.06. se uskutečnil seminář Google Formulářů, který byl zaměřený převážně pro pedagogické pracovníky. Lektorem celého školení byl Mgr. Jakub Janča ze Základní školy Židlochovice, který se snažil účastníkům co nejvíce a nejjednodušeji přiblížit fungování G-Formulářů, jejich vychytávky a výhody, za což mu velmi děkujeme.  

Nakonec 20.06. jsme se zúčastnili distančního semináře pro žadatele a příjemce projektu MAP IV, na kterém vystoupili zástupci OP JAK (Operačního programu Jan Amos Komenský, který zaštiťuje projekty Místního akčního plánování pro rozvoj vzdělávání – MAP). Byli nám přiblíženy pravidla MAP jako: na co si dát pozor, kde bývají nejčastější chyby, jak v určitých případech postupovat či na co během realizace nezapomenout.