MAS Podbrněnsko, spolek

Regionální značka BRNĚNSKO originální produkt podporuje všechny poctivé producenty ze zázemí moravské metropole.

Informace o nabídce držitelů značky naleznete zde.

Značka může být udělena řemeslným výrobkům a uměleckým dílům (např. výrobky ze dřeva, slaměné ozdoby, krajky, šperky, keramika, sklo, papírové obaly, upomínkové předměty, nábytek), potravinám a zemědělským produktům (např. mléko, sýry, maso, vejce, pečivo, obiloviny, ovoce, zelenina, víno, nápoje, med), přírodním produktům (např. lesní plody, léčivé byliny, čaje, extrakty z rostlin pro kosmetické účely, rákos). Dále pak v kategorii zážitků – poskytnutí služby v cestovním ruchu (mimo stravovacích a ubytovacích služeb) nebo tradiční akce. Zážitek je vázán na konkrétní lokalitu, podporuje kulturní a společenské tradice a řemeslné dovednosti. A také v kategorii ubytovacích / stravovacích služeb.

Regionální značka BRNĚNSKO originální produkt je součástí 30 značek, které po celé republice zviditelňují poctivé produkty, které jsou vyráběny v návaznosti na dobré tradice, s respektem k přírodě a hrdostí na dané místo či region. Držitelé značky získají možnost prezentace na společném webu, Facebooku a Instagramu, pozvánky na akce v jiných regionech i Praze, nabídku vzdělávání a kontakty na podobně smýšlející producenty a poskytovatele služeb.

Regionální značka BRNĚNSKO originální produkt je součástí rodiny značek, které zaštiťuje Asociace regionálních značek. Naše značka Brněnsko se uděluje pro venkovské území místních akčních skupin Brána Vysočiny, Brána Brněnska, Bobrava, Podbrněnsko a Slavkovské bojiště.

Webové stránky s certifikovanými výrobky a medailonky certifikovaných výrobců naleznete ZDE.