MAS Podbrněnsko, spolek

Výzva MŠMT Budování kapacit pro rozvoj škol II

22.6.2017 / 11:00 / Jan Oujeský

Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání vyhlásil výzvu Budování kapacit pro rozvoj škol II, jejímž cílem je podpora formativního hodnocení, vzdělávání vedoucích pedagogických pracovníků škol a propojování formálního a neformálního vzdělávání. V koncepčních projektech a tematických partnerstvích a sítích, které ve výzvě vzniknou, budou dále podpořeni pedagogičtí pracovníci v získávání kompetencí v oblasti jazykového vzdělávání a kompetencí pro demokratickou kulturu. 

Datum vyhlášení výzvy 20. 6. 2017 v 10:00
Datum ukončení příjmu žádostí 29. 9. 2017 v 10:00
Délka trvání projektu od 24 do 36 měsíců
Minimální výše výdajů 3 000 000 Kč
Maximální výše výdajů
aktivita 5 - 15 000 000 Kč
aktivita 2, 4, 7 - 20 000 000 Kč
aktivita 3, 6 - 30 000 000 Kč
Způsob financování ex ante (ex post pouze pro OSS či PS OSS, pokud jejím zřizovatelem není MŠMT)
Výše dotace 0 % - právnická osoba vykonávající činnost škol a školských zařízení zapsaná ve školském rejstříku

POVINNÉ AKTIVITY:

  • Aktivita č. 1 Řízení projektu 

POVINNĚ VOLITELNÉ AKTIVITY - žadatel vybírá vždy právě jednu:

  • Aktivita č. 2: Formativní hodnocení - podpora MŠ, ZŠ, SŠ  v zavádění tzv. formativního hodnocení (hodnocení sloužící k získávání informací o žákově učení využitelných k úpravám vyučování a učení) a ve sbližování hodnocení výkonů žáků (moderace). 
  • Aktivita č. 3: Vzdělávání vedoucích pedagogických pracovníků - tvorba a pilotní ověření nových vzdělávacích modulových programů určených pro vedoucí pedagogické pracovníky zaměřených zejména na pedagogické vedení, podporu malotřídních škol, formativního hodnocení, rovnost žen a mužů ve školství, projektový management, implementaci digitálních technologií do života školy, vzdělávání ředitelů domovů mládeže a zařízení pro výkon ústavní a ochranné výchovy a ředitelů institucí poskytujících zájmové vzdělávání
  • Aktivita č. 4: Propojování formálního a neformálního vzdělávání – rozvoj klíčových kompetencí - podpora realizace opatření Koncepce podpory mládeže na období 2014-2020 - tvorba, ověření a evaluace programů pro děti a žáky, které propojí neformální vzdělávání s formálním vzděláváním a vzniknou za spolupráce pracovníků v neformálním vzdělávání (včetně zájmového) s pedagogy škol. Dojde k navázání partnerství mezi školami a organizacemi neformálního vzdělávání.
  • Aktivita č. 5: Podpora pracovníků formálního a neformálního vzdělávání - podpora pracovníků ve formálním a neformálním vzdělávání při tvorbě programů propojujících formální a neformální vzdělávání - kompetence se zvýší na workshopech pořádaných v celorepublikovém měřítku formou síťování v centrech kolegiální podpory. Pracovníci v neformálním vzdělávání získají informace o možnostech uznávání výsledků v zájmovém a neformálním vzdělávání. Aktivita je zaměřena na budování personálních kapacit pro naplnění Koncepce podpory mládeže na období 2014-2020.
  • Aktivita č. 6: Podpora učitelů cizího jazyka - proškolení učitelů pro výuku odborného cizího jazyka - tvorba a ověření vzdělávacích programů pro učitele cizích jazyků na středních odborných školách a učilištích. Cílem je osvojení si efektivních metod výuky odborného cizího jazyka. Jako studijní a didaktické opory programů vzniknou digitální materiály pro výuku odborného cizího jazyka v jednotlivých oborech na úrovni A1-B1 dle SERR pro jazyky.
  • Aktivita č. 7: Kompetence pro demokratickou kulturu - Tvorba a ověření programů pro pedagogy a žáky, které povedou k rozvoji kompetencí pro demokratickou kulturu3. Cílem je podporovat zejména aktivní zapojení dětí a žáků do rozhodovacích procesů a do ovlivňování společenského a demokratického života. Aktivita je zaměřena na realizaci opatření Koncepce podpory mládeže na období 2014-2020 v této oblasti.

OMEZENÍ VÝZVY! Jedna žádost o podporu musí obsahovat pouze jednu povinně volitenout aktivitu. Jeden žadatel může předložit maximálně 2 žádosti o podporu, přičemž v každé žádosti musí zvolit jinou povinně volitelnou aktivitu. 

OPRÁVNĚNÍ ŽADATELÉ

  • Právnické osoby vykonávající činnost škol a školských zařízení.
  • Školy a školská zařízení, které nejsou zřízené organizačními složkami státu (tj. právnická osoba vykonávající činnost školy a školského zařízení zapsaná ve školském rejstříku).
  • Vysoké školy zřízené podle zákona č. 111/1998 Sb., o vysokých školách a o změně a doplnění dalších zákonů (dále jen zákon o vysokých školách), ve znění pozdějších předpisů.
  • Organizační složky státu.
  • Příspěvkové organizace organizačních složek státu.
  • Územní samosprávné celky.
  • Příspěvkové organizace územních samosprávných celků.
  • Dobrovolné svazky obcí.
  • Právnické osoby, jejichž činnost je pod dohledem Rady pro rozhlasové a televizního vysílání dle zákona č. 231/2001 Sb., o provozování rozhlasového a televizního vysílání a o změně dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů.
  • Soukromoprávní subjekty, jejichž hlavním účelem není vytváření zisku a které současně vykonávají veřejně prospěšnou činnost (soukromoprávní neziskové organizace) alespoň v jedné z těchto oblastí: a) práce s dětmi a mládeží, b) školství, c) vzdělávání, školení a osvěty. Pro tuto výzvu jsou oprávněnými soukromoprávními subjekty pouze spolek, pobočný spolek, ústav, obecně prospěšná společnost, nadace nebo nadační fond, registrovaná církev nebo náboženská společnost nebo jimi zřízená tzv. církevní právnická osoba.
  • Zájmová sdružení právnických osob a spolky, jejichž účelem je úsilí o zkvalitňování výuky nebo ochrana zájmů obcí, měst a krajů.
  • Právnické osoby - akreditované vzdělávací instituce DVPP a zařízení poskytující DVPP (dle zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů).
  • Organizace zaměstnavatelů (svazy) a odborové organizace zapsané ve spolkovém rejstříku v souladu se zákonem 304/2013 Sb., o veřejných rejstřících právnických a fyzických osob, ve znění pozdějších předpisů.

Bližší informace naleznete na webových stránkách MŠMT.