MAS Podbrněnsko, spolek

Duben v MAPu

3.5.2024 / 10:10 / Marie Jílková

Chcete zjistit, co se během dubna odehrálo u projektu MAP, podívejte se sem...

Je tu opět měsíc pryč, a to znamená krátké shrnutí z projektu MAP.

V první polovině dubna jsme se se zástupci škol na Pohořelicku a Židlochovicku zúčastnili společného výjezdu na Blanensko, kde jsme během dvou nabitých dnů navštívili celkem šest tamějších škol. Celý výjezd byl koncipován převážně tak, aby účastníci nasbírali, co nejvíce inspirace, a přitom sdíleli své vlastní zkušeností. Pro bližší informace k výjezdu se podívejte SEM.

Kromě samotného výjezdu jsme ale i plánovali a připravovali různé akce a aktivity:

  • 16. května proběhne v sálu kina v Pohořelicích akce Listování, kterého se zúčastní žáci jednotlivých základních škol na Pohořelicku. Celkem se tak bude jednat o tři představení, kde se postupně vystřídají tři skupiny po 150 žácích. Malý účastníci se tak budou moci těšit na představení jako „Kvak a Žbluňk jsou kamarádi“; „Dobrodružství strýčka Ludvíka“ a „Můj příběh: 9.58“. Všechna představení ztvární známí herci Lukáš Hejlík a Alan Novotný.
  • Na 11. a 12. června jsme naplánovali pro pedagogické pracovníky, vedení škol a správce školních sítí školení na Google Formuláře a Google Admin. Lektorem obou těchto kurzů bude Mgr. Jakub Janča. Přihlašovací formulář a bližší informace již byly rozeslány ředitelům jednotlivých škol, kteří tak již mohou své zaměstnance přihlašovat.
  • I nadále pokračujeme s plánování srpnové konference vzdělávání, kdy jsme oslovili jednotlivé lektory o bližší informace, abychom mohli doklepnout samotný harmonogram a spustit tak vlnu přihlašování.  
  • Nakonec jsme koncem dubna spustili školám možnost aktualizovat seznam investičních projektů ve Strategickém rámci MAP. Důvodem této aktualizace je soulad tohoto seznamu s jednotlivými podanými projekty do výzvy IROP. Aktualizovaný Strategický rámec se bude Řídícím výborem MAP schvalovat v druhé půlce května.