MAS Podbrněnsko, spolek

Nová výzva NZÚL

17.1.2024 / 15:32 / Anna Kalandrová

S novým rokem přicházejí nová pravidla Nové zelené úsporám light.

Od 17.1.2024 můžete opět žádat na zateplení vašich rodinných domů a instalaci fotovoltaických a fototermických systémů na ohřev vody do dotačního programu Nová zelená úsporám light pro nízkopříjmové domácnosti od Ministerstva životního prostředí.

Oproti loňskému znění pravidel došlo k několika změnám. Kromě domácností složených ze starobních důchodců, osob s invalidním důchodem 3. stupně a domácností s příspěvkem na bydlení nově můžou o dotaci žádat i domácnosti pobírající přídavek na dítě.

Výše dotace zůstává u zateplení domu stejná, maximálně mohou žadatelé s ohledem na množství opatření dosáhnout na 150 000 Kč. V případě solárních systémů na ohřev vody však došlo ke změně. Pokud bude systém instalován bez zásobníku vody, dosáhne žadatel na podporu 60 000 Kč. Pokud bude součástí systému i zásobník vody bude podpora dosahovat 90 000 Kč. Kombinací opatření tak může žadatel načerpat až 240 000 Kč.

Poslední změnou je možnost za specifických podmínek žádat u výše zmíněných skupin obyvatel na výměnu oken u bytových domů a vstupních dveří u pavlačových bytových domů.

Zprostředkování dotace vám zdarma pomůžeme zařídit. V případě zájmu o bližší informace se na nás obraťte na NZUL@PODBRNENSKO.CZ nebo tel. č. 702 282 365.

Detailní pravidla pro žadatele se dozvíte v souboru dole nebo na stránkách Nové zelené úsporám light.