MAS Podbrněnsko, spolek

Podnikni to! v Pohořelicích

26.2.2024 / 14:27 / Jan Oujeský

Jak získat klíč k úspěšnému podnikání? MAS Podbrněnsko ve spolupráci s projektem Podnikni to! a Sdružením obcí ČISTÁ JIHLAVA nabízí svým občanům bezplatný kurz, který jim pomůže změnit jejich podnikatelskou vizi na realitu. Naučí se najít podnikatelské příležitosti a postupně je transformovat do úspěšných a ziskových projektů. Bez ohledu na to, zda teprve začínají, mají nápad v hlavě nebo chtějí zdokonalit své podnikání, prakticky prověřené techniky a know-how jim umožní dosáhnout svých cílů.

Podnikat se dá i s minimem začátečnických chyb a rizik. To je příslib, který kurz Podnikni to! dává svým účastníkům, kteří se rozhodnou zapojit do cyklu pěti na sebe navazujících setkání. Ta budou probíhat jednou týdně.

Podnikatelka z praxe v roli lektorky předá účastníkům osvědčené postupy, jak dát vlastnímu projektu hlavu a patu a vytvořit pevné základy. Účastníci získají maximum informací o tom, jak oslovit a získat zákazníky, postupně nápad budovat od minimálního produktu a  jak si všechno pečlivě a kvalitně propočítat.

Nezáleží na tom, jestli je vaším snem mít malou lokální firmu, přivydělat si vlastním projektem při zaměstnání, nebo vybudovat mezinárodní firmu. Na konci kurzu budete mít smysluplný projekt a hlavně praktický plán, jak vše úspěšně rozjet.

Kurz je vhodný pro ty, kteří jsou zaměstnaní, na rodičovské dovolené i pro studenty. Základním předpokladem je podnikavé myšlení a chuť rozvíjet vlastní projekt.

Absolventky kurzu Jana a Magda shrnují: "Kurz dodává odvahu realizovat své sny. Pomáhá najít proč ANO a také JAK to udělat, aby to bylo reálné. Koncepty jako minimální produkt, štíhlý záměr a kupecké počty skutečně posouvají každý podnikatelský záměr. Bez kurzu bychom nadělaly daleko víc chyb."

Kurz probíhá za oficiální podpory MAS Podbrněnsko, DSO Sdružení obcí Čistá Jihlava a města Pohořelice. Díky spolupráci s Podnikni to! strategicky rozvíjejí podnikání a podnikavost svých občanů.

Mám velkou radost, že se podařilo zajistit kurz Podnikni to! Máte jedinečnou možnost se zdarma od zkušené podnikatelky vzdělat, „ochytřit“ a inspirovat se, jak svůj podnikatelský záměr uvést v život. Osobně Vám doporučuji se přihlásit a využít této možnosti. Přeji všem začínajícím podnikatelům hodně zdaru a sil s podnikáním. Těším se na setkání na kurzu Podnikni to! v Pohořelicích.” dodává Ondřej Veselý, předseda MAS a místostarosta města Pohořelice

Kurz se skládá  z 5 setkání, která budou probíhat jednou týdně vždy v úterý. První workshop odstartuje v úterý 9. dubna 2024 v 17:30  v prostorách Staré radnice, Brněnská 2, Pohořelice.

Účast je díky podpoře MAS Podbrněnsko a DSO Sdružení obcí Čistá Jihlava zdarma. Zájemci se můžou přihlásit na webu podniknito.cz na podstránce s názvem Kurz podnikání v Pohořelicích.

Informace o kurzu Podnikni to! v Pohořelicích:

  • Kurz je určen pro všechny občany města a okolních obcí.
  • Úvodní workshop začíná 9. dubna 2024 v 17:30.
  • Kurz proběhne v prostorách Staré radnice, Brněnská 2, Pohořelice.
  • Celkem je připraveno 5 tematických setkání, vždy v úterý od 17:30 do 20:00.
  • Kurz povede místní podnikatelka, zakladatelka a majitelka značky Lili pralinky, Liliana Geisselreiterová.