MAS Podbrněnsko, spolek

Pohádková spolupráce

26.1.2024 / 09:55 / Miloslav Kavka

Projektu OPZ+ v regionu MAS Podbrněnsko pomáhá rozvíjet komunitní život v Branišovicích.
Nedávno se podařilo zahájit zajímavou spolupráci místní MŠ, obecní knihovny a aktivních seniorů v prostorách komunitního centra.

Příběh začal v roce 2023...

Tehdy totiž vznikly v KC Branišovice 2 komunitní kluby, svým charakterem jako svépomocné skupiny. V průběhu roku se však podařilo fungování obou klubů propojit a vznikl mezigenerační klub, ve kterém se scházejí především maminky na MD/RD s dětmi, senioři a osoby toho času nezaměstnané. Zpočátku se scházeli především za účelem společného zdravotního cvičení či hraní deskových her. Když však komunitní sociální pracovnice propojila tento klub s MŠ Branišovice a Obecní knihovnou Branišovice, začaly se dít velké věci!

POhádková spolupráce

Na podzim 2023 jsme začali společným vyráběním vánočních přání pro pacienty hospice v Rajhradě v prostorách mateřské školy. V lednu 2024 naopak přišly děti z MŠ do KC Branišovice za dětmi, které ještě MŠ nenavštěvují a místními seniorkami na vyprávění pohádek. Vyprávění doprovázelo promítání na opravdu velmi starém projektoru s diapozitivy. Největší úspěch nakonec sklidil samotný přístroj a staré filmy, které si mohly děti prohlédnout a vyzkoušet. Ale v plánu toho máme mnohem více, takže už se těšíme na příště!

Autorkou textu je komunitní sociální pracovnice KC Branišovice, Mgr. Jana Daníčková, DiS.

NA REALIZACI PROJEKTU JE POSKYTOVÁNA FINANČNÍ PODPORA EU. PROJEKT JE FINANCOVÁN Z OPERAČNÍHO PROGRAMU ZAMĚSTNANOST PLUS.