MAS Podbrněnsko, spolek

Představení sociálních služeb v Židlochovicích

12.4.2024 / 00:00 / Miloslav Kavka

Setkání představitelů obcí se zástupci sociálních služeb v rámci ORP Židlochovice

Jedenáctého dubna 2024 se v prostorách Komunitního centra Židlochovice uskutečnilo setkání představitelů obcí z ORP Židlochovice se sociálními službami působícími v regionu. Organizace akce, která byla jedním z výstupů Komise pro plánování sociálních služeb, se profesionálně zhostili pracovnice Komunitního centra Židlochovice, kterým patří z naší strany veliký dík.

Akce byla pojata netradičně ve formátu „rychlé rande“, kdy každá sociální služba měla vlastní stolek, u kterého se v 5 minutových intervalech střídali jednotliví představitelé obcí. Díky této formě se podařilo udržet svěží atmosféru po celou dobu konání akce.
Starostky, starostové a za některé obce i zastupitelé se tak mohli osobně seznámit s představiteli jednotlivých sociálních služeb, poznat detaily a souvislosti jejich fungování. Služby měli příležitost prezentovat svou činnost, potřeby i plány.

V započatých diskuzích se následně pokračovalo v neformální atmosféře po zbytek odpoledne. Odcházeli jsme se zážitkem plodné spolupráce, s novými kontakty a tématy do kterých bychom se chtěli společně pouštět.
Za to ještě jednou děkujeme. Věříme, že vzájemné seznámení a osobní vazby přispějí k dalším rozvoji kvality života v regionu ORP Židlochovice.

PS: A jen tak pro zajímavost prozradíme, že spolupráce, vzájemné předávání informací a seznamování se se sociálními službami v regionu nekončí. Na podzim chystá Komise pro plánování sociálních služeb akci nazvanou Tour de poskytovatelé - tedy zástupci obcí v jeden den navštíví provozy vybraných sociálních služeb, kde budou mít možnost poznat zázemí a denní chod péče o klienty. Držte Komisi palce, ať se nám akce vydaří.