MAS Podbrněnsko, spolek

Tvoříme pro druhé

23.2.2024 / 13:34 / Miloslav Kavka

Projekt OPZ+ v regionu MAS Podbrněnsko rozvíjí komunitní život v Pohořelicích, pomáhá ale i v širším území.
 

V komunitním centru PFANN se již nějakou dobu schází aktivní a pestrá skupina v rámci Klubu Paličkování. Klub je skvělou příležitostí pro rozvoj spolupráce a vzájemné poznávání lidí se zájmem o rukodělné činnosti napříč generacemi. To ale není vše.   

Klub paličkování pomáhá

Členky klubu paličkování z Pohořelic se pustily s velkou vervou i do háčkování, a protože jsou to dámy s velkým srdcem, tak své činnosti chtěly dát nějaký přesah a smysl. Společně s komunitní pracovnicí tak oslovily nemocnice v Ivančicích a Brně a vznikla úžasná spolupráce.

Háčkují chobotničky pro malé novorozence, kteří musí strávit nějaký čas v inkubátorech, ponožečky, čepičky a také malé deky. V Ivančicích už jejich výrobky udělaly obrovskou radost novopečeným maminkám i personálu. Aktuálně je plánu předávání výrobků v porodnici na Obilním trhu v Brně.

Zapojené tvůrkyně přemýšlí, kde dále by mohli jejich výrobky udělat radost, a tak se rýsuje další spolupráce s nadací „Život v kufříku“.

Držíme palce!

Autorkou textu je komunitní sociální pracovnice KC PFANN Pohořelice, Mgr. Magdaléna Němečková.

NA REALIZACI PROJEKTU JE POSKYTOVÁNA FINANČNÍ PODPORA EU. PROJEKT JE FINANCOVÁN Z OPERAČNÍHO PROGRAMU ZAMĚSTNANOST PLUS.