MAS Podbrněnsko, spolek

Zveřejňujeme mapu lokálních producentů, farmářů a vinařů

9.2.2024 / 10:30 / Miloslav Kavka

Rádi byste koupili potraviny od místních pěstitelů a producentů? Chcete nakupovat lokální potraviny a produkty, které jsou čerstvé a nezatížené tolik dopravou a provizemi obdhodních řetězců?

I nám dává smysl podporovat místní producenty a tím v neposlední řadě i péči o krajinu v našem okolí. 

Snažíme se přispět k tomu, aby se produkty dostaly přímo v místě svého vzniku k zákazníkům bez zbytečných obchodních prostředníků a proto zveřejňujeme následující interaktivní mapu. Nalezneta na ní údaje o jednotlivých zpracovatelích, farmářích, vinařích a dalších z blízkého okolí. Mapa vznikla díky spolupráci v rámci projektu Živý region Podbrněnsko.

Protože nám záleží na tom, abyste na mapě našli vždy aktuální a ověřené informace, zveřejňujeme údaje jen o proucentech se kterými jsme v kontaktu. 

Naším cílem je ovšem, aby o nás a o možnosti být uveden v mapě, věděl každý producent z území půspobnosti Místní akční skupiny Podbrněnsko.

Stačí když nám o sobě dáte vědět vyplněním stručného formuláře zde.

Vedle informační podpory se snažíme místní producenty podporovat i prostřednictvím vyhlašování vlastních dotačních výzev, vzdělávacích akcí a v neposledním řadě i rozvojem Regionální značky BRNĚNSKO originální produkt.