MAS Podbrněnsko, spolek

Jaro v Živém Regionu Podbrněnsko

11.3.2024 / 13:25 / Miloslav Kavka

Přijměte pozvání na jedinečné setkání farmářů, potravinářů a dalších klíčových hráčů v oblasti lokální produkce potravin. Můžete nám pomoci i s informováním o potravinách vypěstovaných a vyrobených v našem okolí.

Rádi bychom Vás přizvali k naší snaze o propagaci místních producentů a rozšiřování povědomí o tom, kde je možné nakoupit potraviny vypěstované a vyrobené v našem blízkém okolí. Pokud jste místním producentem, nepřehlédněte pozvánku na zajímavé setkání v Čejkovicích,, pořádané již 4. 4. 2024 v rámci aktivit projektu Živý region Podbrněnsko.

Za účelem zviditelnění a podpory místních producentů tvoříme přehledovou mapu.

Víte o někom, kdo by tam měl být a zatím není? Dejte mu prosím vědět. Zveřejnění na mapě je absolutně zdarma.

Mapa má potenciál podpořit odběr lokálních potravin například i od škol zapojených do programu „Skutečně zdravá škola“. Nedávno jsme hovořili s ředitelkou jedné ze škol zapojených do programu, která díky mapě začala oslovovat dodavatele v blízkém okolí. Na mapě je však zatím producentů mnohem méně, než jich v našem okolí působí. Budeme rádi, pokud nám ji pomůžete naplnit informacemi o dalších.

Pokud chcete být na mapě zveřejněni, stačí vyplnit následující velmi stručný formulář.

Producentům, farmářům a podnikatelům a dalším organizacím aktivním v  našem území nabízíme i další bezplatnou podporu například v následujících formách:

V případě zájmu o více informací se neváhejte obrátit přímo na Miloslava Kavku z Místní akční skupiny Podbrněnsko.

4. 4. 2024 Čejkovice – Cesty byznysu k jídlu z farmy na vidličku v Sonnentoru

Místní producenty zveme na  jedinečné setkání, které se bude konat 4. dubna 2024 od 9 do 16 hodin v Čejkovicích v prostorách firmy Sonnentor. Věnovat se budeme podpoře lokálního odbytu zemědělské a farmářské produkce, která klade důraz na ekologické a udržitelné hospodaření.

Během dne uslyšíte celou řadu inspirativních příkladů z podbrněnských farem a statků, ale i způsobů, jak zkrátit dodavatelské řetězce. Prostor bude také pro navázání nových a cenných kontaktů s desítkami dalších účastníků, které mohou usnadnit hledání společných cest, jak zefektivnit logistiku, distribuci i výslednou péči o krajinu.

Registrace je bezplatná, přihlásit se můžete po kliknutí na pozvánku níže.